Materac sprężynowy Bongo

bongo

Oznaczenia materaca

 

5122021317191547 stref? To nie blef!

 

Pianka termoplastyczna zwana również VISCO, to produkt stworzony w latach 70-tych przez laboratoria NASA. Jej główną właściwością jest dopasowanie się do ciała pod wpływem nacisku i temperatury. Ciepło sprawia, że materac staje się coraz delikatniejszy i otula miękkością, znajdując drogę do odpowiedniej pozycji ciała.

Pianka termoplastyczna charakteryzuje się również zwiększoną powierzchnią podparcia, która powoduje redukcję nacisku wywieranego na ciało, dzięki czemu obwodowe naczynia krwionośne tkanki ciała pozostają otwarte, a krew swobodnie przepływa. Ograniczenie przepływu krwi powoduje niedotlenienie tkanki, która odpowiada za dyskomfort podczas snu – budzenie się, obracanie.

Budowa materacy kieszonkowych oparta jest o warstwę tzw. sprężyn kieszonkowych, tworzących dogodną do odpoczynku powierzchnię. Każda ze stref twardości odpowiedzialna jest za inny odcinek ciała, progresywnie adaptując się do nacisku wytworzonego przez ciężar.

System 7 stref nacisku sprawia, że cięższe części ciała np. biodra – otrzymują większe wsparcie, gdyż w tych punktach materaca ułożone są twardsze strefy. To sprawia, że kręgosłup jest zawsze dobrze ułożony, zachowując swój anatomiczny kształt.

strefy-materaca

Sprężyny kieszonkowe wykonane są z podwójnie hartowanego, mocnego drutu, przez co materac zyskuje na żywotności. Wkład kieszeniowy, który jest sercem materaca, składa się z aż 272 sprężyn na m2, tworząc matę o punktowej elastyczności.

Punktowy nacisk sprawia, iż każda sprężyna reaguje indywidualnie na obciążenie, któremu jest poddawana przez nasze ciało podczas snu – kiedy jedna osoba zmieni swoją pozycję, druga tego nie odczuje.

 


 

Indywidualne dopasowanie twardości

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, sprawiamy, iż dobór materaca staje się jeszcze łatwiejszy i bliski perfekcji.

Poziom twardości sprężyn to jeden z najbardziej istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę szukając odpowiedniego materaca. Zbyt miękki materac powoduje załamanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, oraz brak odpowiedniego podparcia, co w perspektywie czasu prowadzi do schorzeń. Zbyt twardy materac powoduje ciągłe przewracanie, budzenie się w nocy, w rezultacie czego budzimy się obolali i bez sił.

materac

Mając na uwadze Państwa zdrowie i komfort snu, dopasowujemy twardość materaca bezpośrednio pod Państwa wagę. Poprzez regulację grubością drutu, z jakiego wykonane są sprężyny, materac uzyskuje odpowiednią dla wagi ciała twardość.

Co więcej, w przypadku różnicy wag pomiędzy użytkownikami materaca, jesteśmy w stanie zamontować sprężyny o dwóch różnych poziomach twardości, dzięki czemu kręgosłupowi zostanie zapewnione optymalne podparcie.

 


 

Materace z pianką VISCO zaleca się w:

 

 • profilaktyce schorzeń kręgosłupa
 • w profilaktyce odleżynowej (materac przeciwodleżynowy)
 • u dzieci w celu poprawienia rozwoju układu kostnego
 • przypadku drętwienia rąk i nóg
 • przypadku chorób układu krążenia
 • celu uregulowania zaburzeń snu
visco

 

Właściwości materaca

 

 • dwustronny – jednostronnie zmiękczony przez piankę VISCO
 • idealny dla par
 • 7 stref twardości
 • odpowiedni dla alergików                                                                       
 • wysoce żywotny
 • optymalna elastyczność punktowa
 • indywidualne dopasowanie twardości
 • posiada właściwości rehabilitacyjne, oraz ortopedyczne
 • wersja lato/zima
 • zapobiega schorzeniom kręgosłupa
 • pakowany w dwie warstwy folii, oraz dodatkowy pokrowiec materiałowy
 • nadaje się do użytkowania z regulowanymi stelażami
 • 5 letni okres gwarancji
 • wykonany z certyfikowanych komponentów najwyższej jakości
 • profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru materaca dopasowanego bezpośrednio pod potrzeby klienta
pokrowiec2

 

Wkład materaca

 

1 bialy Sprężyny kieszonkowe (7 stref twardości) – Materace na sprężynie kieszonkowej uznawane są za najwyższej jakości. Każda sprężyna umieszczona jest w kieszonce, która umożliwia samodzielne dopasowanie się do kształtu ciała. Do właściwości jakie posiada klasyczna sprężyna bonell, dochodzi jeszcze lepsza zdolność ortopedycznego dopasowania się do kręgosłupa, dzięki większej ilości sprężyn.
13 Mata kokosowa – Produkowana jest z włókna kokosowego, wulkanizowanego naturalnym lateksem i dodatkowo wzmacniana przez igłowanie. Zastosowana w materacach zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Kokos nie wydziela żadnych toksyn, ani innych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę i drogi oddechowe. Materac, który ma zastosowaną matę oddycha, ponieważ włókno kokosowe jest sprężyste i przewiewne, a także bardzo trwałe i elastyczne.
7 Filc – Doskonale oddziela sprężyny od maty kokosowej, przez co znacząco wydłuża żywotność materaca.
23 Ortopedyczna pianka poliuretanowa T35 – Pianka charakteryzująca się podwyższoną twardością, oraz doskonałą jakością. Dzięki swojej wysokiej gęstości znalazła zastosowanie w leczeniu schorzeń kręgosłupa takich jak skolioza, czy dyskopatia.
2 Bawełna – Dzięki swoim właściwościom zapewnia doskonałą wentylację materaca. Stanowi pokrycie pianki poliuretanowej, przez co pokrowiec jest łatwo ściągalny.
22 Wełna Charakteryzuje się pozytywnym wpływem na organizm. Pobudza krążenie krwi, korzystnie oddziałuje na skórę i tkankę mięśniową. Jest odporna na wilgoć, tym samym zapewnia dokonały przewiew i izolację.
24 Pianka termoelastyczna visco – Po nagrzaniu się od ciepła ciała przylega do niej idealnie, zwiększając swoją elastyczność. Po stosunkowo krótkim czasie powraca do swojej pierwotnej formy, znajdując optymalną pozycję dla ciała podczas snu. Zapobiega dolegliwościom związanym z długotrwałym leżeniem (odleżyny).
.
rozmiary bialy Materac dostępny we wszystkich rozmiarach,również nietypowych!”

 

allegro

 

Zobacz materac Bongo na aukcji Allegro

 

Opinie klientów

 

Wszystko w jak najlepszym porządku. Dostawa błyskawiczna. Towar – rewelacja. Długo szukałem materaca i cieszę się, że wybrałem właśnie tego producenta. Pełen profesjonalizm i zasłużony pozytyw” wojtek_tcz / Allegro