Materac sprężynowy Oslo

oslo

Oznaczenia materaca

 

5122021317191547 stref? To nie blef!

 

Materace lateksowe są ściśle rekomendowane przez grona ekspertów, ze względu na ich szereg prozdrowotnych właściwości. Pianki lateksowe stosowane jako wypełnienia materaców, zapewniają anatomiczne podparcie bez względu na pozycję przyjętą podczas snu.

Budowa materacy kieszonkowych oparta jest o warstwę tzw. sprężyn kieszonkowych, tworzących dogodną do odpoczynku powierzchnię. Każda ze stref twardości odpowiedzialna jest za inny odcinek ciała, progresywnie adaptując się do nacisku wytworzonego przez ciężar.

System 7 stref nacisku sprawia, że cięższe części ciała np. biodra – otrzymują większe wsparcie, gdyż w tych punktach materaca ułożone są twardsze strefy. To sprawia, że kręgosłup jest zawsze dobrze ułożony, zachowując swój anatomiczny kształt.

 

strefy-materaca

Sprężyny kieszonkowe wykonane są z podwójnie hartowanego, mocnego drutu, przez co materac zyskuje na żywotności. Wkład kieszeniowy, który jest sercem materaca, składa się z aż 272 sprężyn na m2, tworząc matę o punktowej elastyczności.

Punktowy nacisk sprawia, iż każda sprężyna reaguje indywidualnie na obciążenie, któremu jest poddawana przez nasze ciało podczas snu – kiedy jedna osoba zmieni swoją pozycję, druga tego nie odczuje.

 


 

Indywidualne dopasowanie twardości

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, sprawiamy, iż dobór materaca staje się jeszcze łatwiejszy i bliski perfekcji.

Poziom twardości sprężyn to jeden z najbardziej istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę szukając odpowiedniego materaca. Zbyt miękki materac powoduje załamanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, oraz brak odpowiedniego podparcia, co w perspektywie czasu prowadzi do schorzeń. Zbyt twardy materac powoduje ciągłe przewracanie, budzenie się w nocy, w rezultacie czego budzimy się obolali i bez sił.

materac

Mając na uwadze Państwa zdrowie i komfort snu, dopasowujemy twardość materaca bezpośrednio pod Państwa wagę. Poprzez regulację grubością drutu, z jakiego wykonane są sprężyny, materac uzyskuje odpowiednią dla wagi ciała twardość.

Co więcej, w przypadku różnicy wag pomiędzy użytkownikami materaca, jesteśmy w stanie zamontować sprężyny o dwóch różnych poziomach twardości, dzięki czemu kręgosłupowi zostanie zapewnione optymalne podparcie.

 


 

Właściwości pianki lateksowej

 

 • daje właściwe wsparcie, które respektuje naturalny kształt litery S kręgosłupa i utrzymuje go w anatomicznie wskazanej pozycji
 • nie powoduje kompresji kręgów w żadnej części Twojego kręgosłupa
 • progresywnie adaptuje się do nacisku wywieranego przez każdą część Twojego ciała, co jest źródłem Twojego komfortu
 • pozostawia mięśnie pleców rozluźnione i zrelaksowane, przez co wstajesz rano z uczuciem ulgi i odprężenia
 • ułatwia cyrkulację krwi w organizmie, przyspieszając procesy nocnej regeneracji organizmu i odbudowy komórek, jak również zapobiega drętwieniu rąk i nóg
 • rozprasza punkty nadmiernego ucisku, przez co ograniczona zostaje ilość nocnych wybudzeń, spowodowanych koniecznością zmiany pozycji: w nocy mniej się kręcisz i obracasz z jednego boku na drugi
lateks

 

Właściwości materaca

 

 • dwustronny – jednostronnie zmiękczony przez piankę lateksową
 • idealny dla par, oraz osób z różnicą wagową
 • 7 stref twardości
 • odpowiedni dla alergików                                                                       
 • wysoce żywotny
 • optymalna elastyczność punktowa
 • indywidualne dopasowanie twardości
 • posiada właściwości rehabilitacyjne, oraz ortopedyczne
 • wersja lato/zima
 • zapobiega schorzeniom kręgosłupa
 • pakowany w dwie warstwy folii, oraz dodatkowy pokrowiec materiałowy
 • nadaje się do użytkowania z regulowanymi stelażami
 • 5 letni okres gwarancji
 • wykonany z certyfikowanych komponentów najwyższej jakości
 • profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru materaca dopasowanego bezpośrednio pod potrzeby klienta
pokrowiec2

 

Wkład materaca

 

1 bialy Sprężyny kieszonkowe (7 stref twardości) – Materace na sprężynie kieszonkowej uznawane są za najwyższej jakości. Każda sprężyna umieszczona jest w kieszonce, która umożliwia samodzielne dopasowanie się do kształtu ciała. Do właściwości jakie posiada klasyczna sprężyna bonell, dochodzi jeszcze lepsza zdolność ortopedycznego dopasowania się do kręgosłupa, dzięki większej ilości sprężyn.
13 Mata kokosowa – Produkowana jest z włókna kokosowego, wulkanizowanego naturalnym lateksem i dodatkowo wzmacniana przez igłowanie. Zastosowana w materacach zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Kokos nie wydziela żadnych toksyn, ani innych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę i drogi oddechowe. Materac, który ma zastosowaną matę oddycha, ponieważ włókno kokosowe jest sprężyste i przewiewne, a także bardzo trwałe i elastyczne.
7 Filc – Doskonale oddziela sprężyny od maty kokosowej, przez co znacząco wydłuża żywotność materaca.
23 Ortopedyczna pianka poliuretanowa T35 – Pianka charakteryzująca się podwyższoną twardością, oraz doskonałą jakością. Dzięki swojej wysokiej gęstości znalazła zastosowanie w leczeniu schorzeń kręgosłupa takich jak skolioza, czy dyskopatia.
2 Bawełna – Dzięki swoim właściwościom zapewnia doskonałą wentylację materaca. Stanowi pokrycie pianki poliuretanowej, przez co pokrowiec jest łatwo ściągalny.
22 Wełna Charakteryzuje się pozytywnym wpływem na organizm. Pobudza krążenie krwi, korzystnie oddziałuje na skórę i tkankę mięśniową. Jest odporna na wilgoć, tym samym zapewnia dokonały przewiew i izolację.
14 Płyta lateksowa – Zapewnia swobodny przepływ powietrza i zapobiega rozwojowi bakterii.
rozmiary bialy Materac dostępny we wszystkich rozmiarach,również nietypowych!”

 

allegro

 

Zobacz materac Oslo na aukcji Allegro

 

Opinie klientów

 

Bardzo dobre materace, świetnie zapakowane, bardzo miła obsługa – gorąco polecam produkt i sprzedawcę! Warto!” Percival / Allegro